Squeezy

Dzięki uprzejmości   http://runcentre.pl/ otrzymałem  paczuszkę z produktami firmy Squeezy. W zestawie znalazły się:

-żele energetyczne ,
– batony,
– Energy super bar.

Najpierw  sięgnąłem po żele, dostępne w różnych wariantach smakowych: brzoskwiniowo-pomarańczowym, malinowym, bananowym, pomidorowym.

Najpierw  sięgnąłem po żele, dostępne w różnych wariantach smakowych: brzoskwiniowo-pomarańczowym, malinowym, bananowym, pomidorowym.
Opakowanie żeli ma fajny kształt. Poręczna saszetka ma zaokrąglone rogi. Otwarcie jej nie przysparza najmniejszego problemu, można to zrobić zarówno ręką , jak i ustami:) Mi zdecydowanie bardziej przypadła do gustu ta druga metoda. Po otworzeniu saszetki, żel nadal pozostaje w środku, nie wylewa sie , dzięki odpowiednio gęstej konsystencji. Pozytywnie zaskoczył mnie żel o  smaku brzoskwiniowo-pomarańczowym. Wyraźnie wyczuwalny i dominujący smak brzoskwini trafił w mój gust. Równie smaczny, choć nieco słodszy niż poprzedni, okazał sie żel bananowy. Zdecydowanie najniżej oceniam żel malinowy. Wyczuwalny posmak chemii skutecznie zniechęca do tego produktu. Proponuje też popić żel wodą. Wg. mnie tak spożyty produkt szybciej wchłaniany jest przez organizm. Zapobiega również uczuciu zaklejenia ust.
Żelu o smaku pomidorów jak dotąd  nie spróbowałem. Przy najbliższej okazji nadrobię tę zaległość, przetestuje ten produkt i  podzielę się z Wami swoją opinią;)

Żelki dadzą nam dodatkowe  165kcal.  Przed rajdem lub zwykłą przejażdżką rowerową będą świetną przekąską. Stonowany, nie za słodki smak, stanowi dodatkową zaletę tego produktu. Zniechęca jedynie nieco zbyt wygórowana cena. Gdyby nie ona ,to podczas każdego spotkania rowerowego, towarzyszyłyby  mi żelki firmy Squezzy.

Wsród batonów znajdujących sie w ofercie Squezzy znalazły sie  się  :
– Energy super bar
– Energy bar
– Recovery bar

Energy super bar zawiera kofeinę o smaku coli. Juz pierwszy kęs zaskoczył mnie pozytywnie.
Baton smakuje bardzo dobrze, nie jest za słodki ani mdły. Mimo dość wysokiej temperatury na dworze,  produkt ten zachował jednolita konsystencję.

W trasie batony sprawdzają sie idealnie.  Energii nie brakuje. Spokojnie wystarcza mocy na pokonywanie kolejnych kilometrów. W przeciwieństwie do innych tego typu produktów, baton daje zastrzyk energii na dłużej.

Energy bar to baton o smaku owocowym, bardzo przyjemnym. Wyraźnie wyczuwalne morele i pomarańcza to duży atut tego produktu. Zjedzenie batonu dało mi kolejny zastrzyk energii na długą trasę. Przejechałem 100 km, umiarkowanie zmęczony mogłem ruszać dalej.

Czekoladowo-waniliowy smak batonu Recovery bar to największe zaskoczenie spośród artykułów, które otrzymałem. Odpowiednio skomponowany smak czekolady każe sie delektować każdym kęsem. Z trudem powstrzymałem się, aby nie sięgnąć  po kolejny baton o tym smaku.  Na następny dzień, mimo przejechania dość długiej trasy , nie towarzyszyło mi uczucie zmęczonych i obolałych nóg.

Ogólne posumowanie:
Gorąco polecam przetestowane przez mnie produkty. Sprawdziły sie w 100 %. Zgodnie z obietnicami producenta dają ogromny zastrzyk energii…na dłużej. Są smaczne i nie powodują problemów żołądkowych. Chętnie przygarnąłbym  je ponownie, szczególnie żele i recovery bar. Na pewno sięgnę po produkty Squezzy.

W ofercie firmy znajdują się również  napoje energetyczne. Nie miałem jeszcze okazji ich przetestować. Chętnie podejmę te próbę.